Як отримати доступ до інтернету під час вимкнення світла

Не маючи успіху на фронті, російська армія вдалася до знищення критичної інфраструктури. Держава терорист робить все можливе, щоб узимку залишити українців без світла, води, тепла та зв’язку. У цій ситуації страждає й інтернет. Живлення комунікаційного мережевого обладнання здійснюється від центрального електропостачання, при руйнуванні об’єктів енергетики порушується стабільність глобальної мережі. Зберегти можливість доступу до всесвітнього павутиння допоможуть нехитрі рішення.

Провідний інтернет

Якщо станція провайдера знаходиться поза зоною вимкнення, сигнал збережеться. Для відновлення з’єднання потрібно відключити кабель від непрацюючого WiFi-роутера та підключити до ноутбука, на бічній панелі якого розташований спеціальний роз’єм. Девайс отримає високошвидкісне з’єднання, яке за швидкісними показниками в рази перевищує WiFi мережу. На ноутбуках останнього покоління є функція хот-спот, за допомогою якої він роздасть доступ до інтернету іншим пристроям і зможе працювати до повного розряду акумуляторної батареї.

У такий спосіб можна скористатися при підключенні ноутбука через павербанк або зарядну станцію. Для цього необхідно придбати мережевий перехідник та подовжувач з відповідними конекторами на кінцях. Зібравши ланцюг, користувач зможе увійти до глобальної мережі для вирішення нагальних проблем будь-якої складності.

Мобільний інтернет

При відключенні електроенергії може зберігатися мобільний сигнал, який поширюється в мережах LTE на частотних діапазонах 900, 1800, 2100 і 2600 МГц. Для цього БС мобільних провайдерів: Київстар, Vodafone, Lifecell оснащені потужними акумуляторами. Додатково станція може бути підключена до дизельного електрогенератора. Тривалість роботи інтернету від акумуляторів становитиме до 5 годин. При використанні генераторів час експлуатації може продовжуватись нескінченно довго за умови безперебійної доставки палива.

Сучасні смартфони є портативною точкою доступу, тому активувавши потрібну функцію, користувач зможе забезпечити інтернетом кілька гаджетів, що знаходяться в зоні його локальної мережі WiFi. Розміри зони та кількість можливих підключень визначається потенціалом пристрою. Ще один альтернативний спосіб — застосування 4g модемів і репітерів у поєднанні із зовнішніми підсилюючими антенами спрямованої дії. Диполь направляють у бік БС мобільного провайдера, який підключений до електропостачання та знаходиться в радіусі дії. Детальніше дізнатися про комплекти 4G інтернету, які працюють при вимкненні світла можливо за цим посиланням: комплекти 4G інтернету

Супутниковий інтернет

Надійною альтернативою звичного доступу до Інтернету є з’єднання з глобальною мережею від супутника. В Україні працює чотири супутникові оператори: DataGroup, Iridium, Inmarsat та Starlink. На жаль, не всі провайдери можуть надати ефективний інтернет в умовах блекауту. DataGroup та Starlink не працюють без центрального електропостачання, при цьому швидкість інтернету DataGroup залишає бажати кращого. Термінали Starlink забезпечують від 50 до 200 Мб/с, але потребують додаткового укомплектування батареями Tesla Powerwall.

Устаткування провайдерів супутникового зв’язку Iridium та Inmarsat не зможе надати високошвидкісний інтернет, але завдяки інтегрованим акумуляторам батарея забезпечить як мінімум 2,5 години автономної роботи навіть при максимальному навантаженні.

Или поделитесь новостью с друзьями!

Похожие статьи

Комментирование закрыто.